• +90 555 817 66 97

Yunan Adalarına Hızlı ve Güvenilir Feribot Bileti Alın

ARA - SEÇ - SATIN AL

Feribot Bileti Bul sizlere feribot seferlerini arama yapıp size uyan en uygun feribot biletini bulmanızı sağlıyoruz. Artık feribot bileti almak için başka bir yere gitmenize gerek yok. İstediğiniz tarihteki feribot seferini arayın, feribot biletinizi en uygun fiyata satın alın.

ARA
SEÇ
SATIN AL

Bodrum- Feribot Seferleri

Bodrum-

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

-Bodrum

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

Bodrum - Patmos Feribot Bileti

 

Bodrum’dan efsanevî Yunan adası Patmos’a gitmek için bindiğiniz feribot, limana yanaşır yanaşmaz adadaki sessizliği, doğallığı ve huzuru hissedeceksiniz. Birbirinden güzel plajları, berrak denizi ve eşsiz manzarası ile Patmos Adası size unutamayacağınız bir deneyim yaşatacak. Web sitemizden edinebileceğiniz bir Bodrum – Patmos feribot bileti ile Patmos Adası’ndaki paha biçilemez değerleri kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. 

Patmos Adası, bilindiği gibi Ege Denizi’nde yer alan küçük bir Yunan adasıdır. Batnaz ve Pantos adıyla da bilinen bu adaya aynı zamanda “Ege’nin Kudüsü” ve “Kutsal Ada” da denmektedir. Neden bu tarz merak uyandırıcı isimler verildiğine bir göz atalım. Hristiyanlık’ta kutsal kabul edilen Yeni Ahit’in Vahiy bölümünde bu adadan bahsedilir. İnanışa göre Yuhanna, bu adada bulunduğu sırada İsa kendisine görünmüştür. Hristiyanlık’ın kutsal kitabı olan İncil’in yazarlarındandır Yuhanna. Bu sebeple Patmos Adası’nda kendisine adanan manastır ve kiliseler yer alır. Aziz Yuhanna Manastırı veya Teolog Yuhanna Manastırı kesinlikle ziyaret edilmesi gereken mekanlar arasındadır. 11. yüzyılda inşa edilen bu Yunan Ortodoks manastırı, Patmos’da tarihî merkez niteliğindeki Hora köyünde yer alır. Öyle ki manastır, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine dahil edilmiştir. Ayrıca Hora’nın dar sokaklarında bir akşam yürüyüşü yapmadan da dönmeyin deriz.

Patmos, aynı zamanda Hristiyanlar için bir hac merkezi haline gelecek derecede kutsal bir yerdir. İsa’nın Yuhanna’ya kendisini gösterdiği düşünülen Apokalipsis Mağarası da siz değerli ziyaretçilerini bekliyor. Kıyamet Mağarası olarak da bilinen bu büyüleyici mağarada  Bodrum – Patmos feribot bileti ile gizemli ve farklı bir kültürel yolculuğa çıkabilirsiniz.

Patmos’un tarihî MÖ 3000 yılına kadar dayanır. Karesler’den Dorlar’a, İyonyalılar’dan Romalılar’a, Venedikliler’den Türkler’e ve son olarak Yunanlılar’a kadar pek çok milletin bu topraklarda hüküm sürdüğü bilinir. Patmos’ta dolaşırken sokaklarda, caddelerde, limanlarda kısaca başınızı çevirdiğiniz her yerde bu millerlerden izler bulacaksınız.

Bunlar dışında Patmos Adası’nın görülmeye değer mekanları arasında Grikos Koyu, Kambos Plajı, Livadi Geranou Plajı sayılabilir. Bodrum’a kadar gelmişken Bodrum – Patmos feribot bileti ile asla unutamayacağınız anılara sahip olun. Kekik, çam ve okaliptüs kokulu sokaklarını turlayın, hepsi beyaza boyanmış tek katlı şirin mi şirin evlerin önünden geçin, berrak koylarında serinleyin, birbirinden güzel tavernalarında keyifli bir akşam yemeği yemeden de dönmeyin.

Bodrum’dan Patmos’a ne kadar sürede gideceğinize ve feribot saatleri ile ilgili detaylı bilgiye web sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Patmos, Yunanistan sınırları içerisinde olduğundan buraya giriş yapabilmek için Schengen vizesine ihyicanız olacağını belirtmek isteriz.