• +90 555 817 66 97

Yunan Adalarına Hızlı ve Güvenilir Feribot Bileti Alın

ARA - SEÇ - SATIN AL

Feribot Bileti Bul sizlere feribot seferlerini arama yapıp size uyan en uygun feribot biletini bulmanızı sağlıyoruz. Artık feribot bileti almak için başka bir yere gitmenize gerek yok. İstediğiniz tarihteki feribot seferini arayın, feribot biletinizi en uygun fiyata satın alın.

ARA
SEÇ
SATIN AL

Bodrum- Feribot Seferleri

Bodrum-

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

-Bodrum

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

Bodrum – Symi (Simi) Feribot Bileti
 
Bu yılki yaz tatilinizi geçirmek için Bodrum’u seçtiyseniz şanslısınız. Bodrum – Symi feribot bileti ile sizlere alternatif bir tatil seçeneği sunuyoruz. Tertemiz deniz havasını içinize çekerek Bodrum’dan, her bir karesinde ayrı bir kültürden izler taşıyan Yunan adalarına ulaşmak çok keyifli olacak.

Symi Adası, bilinen meşhur Yunan adalarına oranla yüz ölçümü açısından biraz daha küçük olsa da içinde barındırdığı kültürel ve doğal zenginlikle adeta diğerleri ile yarışır boyutta. Taze ve leziz deniz ürünleri ile dolu restoranları, birbirinden şirin pansiyonları, el değmemiş koyları, sakin, sessiz ve huzur dolu atmosferi ile size kapılarını açıyor. Gelin, Bodrum – Symi feribot bileti ile tatilinize farklı bir boyut kazandırın.

Symi Limanı’na ulaştığınızda uğramanız gereken ilk mekan, limanda sizi karşılayan Mihaliki Balıkçı Heykeli olmalı. Balıkçı bir çocuğu simgeleyen bu eser, limanda yer alan bir kayanın üzerine, adanın yerli heykeltıraşı Valsamis Kostas tarafından inşa edilmiştir. Yine aynı heykeltıraşın yaptığı ve Symi’nin sembolü haline gelen Saat Kulesi’ne de uğramadan geçmeyin.  15. yüzyılda inşa edildiği düşünülen Archangel Michael Manastırı, bilinen diğer adıyla Panormitis Manastırı, adanın oldukça dikkat çekici eserlerinden. Hangi özelliğiyle dikkat çektiğine bir göz atalım; Hristiyanlık’ın Ortodoks mezhebine ait dini bir yapı olan manastır, denizcilerin koruyucusu olarak kabul edilen Mikail’e ithafen inşa edilmiştir. Yunan denizciler için oldukça kutsal bir mekan haline gelen bu gösterişli yapının bünyesinde bulunan çan kulesi, barok tarzda inşa edilmiş en yüksek çan kulesidir. Manastırın içerisinde Bizans sonrası döneme ait el yazması eserlerin bulunduğu bir kütüphane, iki adet müze, bir galeri ve bir de taverna bulunmaktadır. Anlayacığınız; bu eşsiz mekanı dolaşırken zamanın nasıl geçtiğini fark edemeyeceksiniz.

Bizans, Roma ve Yunan dönemlerine ait arkeolojik eserlerin sergilendiği Symi Arkeoloji Müzesi, Denizcilik Müzesi, İkinci Dünya Savaşı’nda hayatını kaybeden askerler anısına yapılmış Meçhul Asker Anıtı, adanın batı kesiminde yer alan ve ince bir geçitle adaya bağlı bir burun üzerine inşa edilen Agios Emilianos Manastırı, 15. yüzyıldan kalan ve adanın en yüksek tepesine inşa edilmiş meşhur Saint Jean Şövalyeleri Kalesi, Symi Adası’nın kesinlikle görülmeye değer tarihî güzelliklerindendir. Bunların dışında adaya gelen turistlerin ilgisini fazlasıyla çeken gizemli bir yer daha var; 12 Mağaralar. Yerel halk tarafından yer altı mezarlığı olarak bilinen bu mağaraların, eski dönemlerde resim ve heykel atölyesi olarak kullanıldığı düşünülmektedir.

Web sitemiz üzerinden alacağınız bir Bodrum – Symi feribot bileti ile Bodrum’dan Symi’ye yaklaşık bir buçuk saat gibi kısa süreli deniz yolcuğu ile ulaşabilirsiniz. İsterseniz gidiş dönüş veya tek yön bilet seçeneklerini değerlendirerek hem doğanın bir parçası olduğunuzu hatırlayın hem de tarihî bir yolculuğa çıkın.