• +90 555 817 66 97

Yunan Adalarına Hızlı ve Güvenilir Feribot Bileti Alın

ARA - SEÇ - SATIN AL

Feribot Bileti Bul sizlere feribot seferlerini arama yapıp size uyan en uygun feribot biletini bulmanızı sağlıyoruz. Artık feribot bileti almak için başka bir yere gitmenize gerek yok. İstediğiniz tarihteki feribot seferini arayın, feribot biletinizi en uygun fiyata satın alın.

ARA
SEÇ
SATIN AL

Çeşme- Feribot Seferleri

Çeşme-

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

-Çeşme

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

*Sakız Adası Limanın'da dönüşlerde Turyol firması adına kişi başı 1 Euro liman vergisi ödenir.Çeşme – Sakız (Chios) Feribot Bileti
 
Bu yılın yorgunluğunu bir Yunan adasında atmaya ne dersiniz? Sakız Adası’nın içinde barındırdığı güzellikleri okuyunca asla hayır diyemeyeceksiniz. Web sitemizden edinebileceğiniz. Çeşme – Sakız feribot bileti ile Çeşme’den efanevî Yunan adası Sakız’a ulaşmak çok kolay. Bir saat bile sürmeyen keyifli bir deniz yolculuğu ile tatilinize kaldığınız yerden Yunan sahillerinde devam edebilirsiniz. Bir yandan, Türk damak tadını içinde barındıran birbirinden leziz yemeklerin tadına bakarken, bir yandan da farklı bir kültürü tanıyabilirsiniz. Bakalım Sakız Adası’nda sizi ne gibi doğa harikaları bekliyor.

Sakız Adası, bilindiği gibi Ege Denizi’nde yer alan Yunan adalarındandır. Çeşme’nin tam karşısında yer alır. Midilli ve Rodos’tan sonra Sakız Adası da oldukça büyüktür. Bizleri en çok etkileyen sahip olduğu tarihî zenginlik olmuştur. Sakız’da yapılan kazılar sonucunda elde edilen eserler, burada yaşamın Neolitik Çağ’dan beri var olduğunu gösteriyor. MÖ 6000 yılından beri adada yaşam olduğunu bilmek fazlasıyla heyecan verici. Tarih boyunca çok çeşitli milletlere ev sahipliği yapan Sakız Adası’nda dolaşırken farklı kültürlerden ve dinlerden birçok esere rastlayacaksınız. Çeşme – Sakız feribot bileti sayesinde ulaştığınız Sakız Adası’na adım atar atmaz, hemen bir araba kiralayın ve ziyaret etmeniz gereken ilk eser olan Nea Moni Manastırı’na doğru yola çıkın.  Bu manastır 1042 yılında üç rahip tarafından merkezden yaklaşık 12 kilometre uzağa inşa edilmiştir. Bizans döneminde bu manastırda bine yakın rahibin kaldığı söylenir. İstanbullu ustalar tarafından yapılan mozaiklerle süslenen Nea Moni Manastırı, eşsiz bir mimarîye sahiptir. Günümüzde bu tarihî hazinenin restorasyonu için çalışmalar yapılmaktadır. Aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine eklenmiştir.

Sırada yine Bizans döneminden günümüze ulaşan Sakız Adası Kalesi var. Kalede dokuz kule vardır ve çevresi hendekle çevrilidir. Kale içerisinde; Sakız Adası Piskoposu Platonos’un makamı, Osmanlı komutanlarının mezarları, Agios Georgios Tapınağı, Bayraklı Cami ve Jüstinyen Müzesi yer almaktadır. Adada Orta Çağ’da inşa edilmiş yirmi dört köy bulunuyor. Özellikle Pyrgi Köyü dünyanın her yerinden ziyaretçilerini ağırlıyor. Bu köyde yer alan evler ve kiliselerin dekorasyonunda kullanılan süslemeler görenleri kendine hayran bırakacak cinsten. Sakız’ın sahip olduğu tarihî değerler ve doğal güzellikler saymakla bitmeyeceğinden en iyisi siz Çeşme – Sakız feribot bileti edinin ve bu zenginliklerin tadını doya doya çıkarın.

Sakız Adası sizi plajlarıyla da büyüleyecek. Hem yerli halk hem de turistler tarafından en çok tercih edilen plajlar arasında Ormos Lo Plajı yer alır. Denizinin temizliği sebebiyle Mavi Bayrak almıştır. Bunun dışında Giosonas Plajı, Agia Dynami Plajı, Karfas Plajı da doğa harikası plajlardan. Deniz ürünleri seviyorsanız Sakız Adası, bu konudaki zengin menüsüyle de tüm beklentinizi karşılayacak.
Çeşme – Sakız feribot bileti ile Sakız Adası’nı ziyaret edebilmek için Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan Schengen vizesine ihtiyacınız olacağını hatırlat gerekir. Kısa süreli vize uygulaması için gerekli olan tüm bilgiye web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.