• +90 555 817 66 97

Yunan Adalarına Hızlı ve Güvenilir Feribot Bileti Alın

ARA - SEÇ - SATIN AL

Feribot Bileti Bul sizlere feribot seferlerini arama yapıp size uyan en uygun feribot biletini bulmanızı sağlıyoruz. Artık feribot bileti almak için başka bir yere gitmenize gerek yok. İstediğiniz tarihteki feribot seferini arayın, feribot biletinizi en uygun fiyata satın alın.

ARA
SEÇ
SATIN AL

Turgutreis- Feribot Seferleri

Turgutreis-

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

-Turgutreis

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

Turgutreis – Kalymnos (Kalimnos) Feribot Bileti

 

Tatilde huzur ve dinginlik arayanların kesinlikle Yunanistan’ın Kilimli Adası’nın havasını soluması gerekiyor. Yunanca adıyla Kalimnos Adası, sizi iliklerinize kadar huzurla dolduracak. Bodrum'un tam karşısında, Kos ve Leros adaları arasında yer alan bu adaya ulaşım, Bodrum’dan Turgutreis - Kalimnos feribot bileti ile sağlanıyor. Kos Adası aktarmalı gidişlerde yolculuğunuz bir saat, direkt gidişlerde ise kırk beş dakika sürüyor. Yani kendinizi doğanın kollarına bırakmak için yalnızca bir saate ihtiyacınız var. Adanın el değmemiş sokaklarında kaybolmak için araç kiralayabilir ya da turistik bir gezi için burada düzenlenen turlara katılabilirsiniz. 

Kalymnos Adası içinde barındırdığı tarihî zenginlikle de sizi etkileyecek. Buraya 400 yıla yakın bir süre Osmanlı Devleti hükmetmiştir. 1912'de İtalya egemenliği başlamış ve nihayet 1947'de ise Yunan bayrakları asılmış. Yunan adaları içinde Kos ve Rodos’tan sonra en çok turist çeken ada burası. Turistlerin geleceği dönemde beyaza boyanan duvarlar ve bu duvarlardan sarkan pembeli morlu çiçekler çok davetkâr. Turgutreis - Kalimnos feribot bileti  ile ziyaret edebileceğiniz Kalimnos’ta tarım yok denecek kadar az bu yüzden arıcılık, küçükbaş hayvancılık ve bir de sünger avcılığı ile geçim sağlanıyor. Öyle ki bir sünger işleme fabrikası bile var. Bu bölgenin zenginliği de sünger avcılığından geliyor. Adada hepsi birbirinden şirin birçok köy bulunuyor. Feribottan indiğinizde sizi ilk karşılayan Pothia Köyü olacak. Bu köy, adanın merkezini oluşturuyor. Burada rahatlıkla Ege tatlarıyla damaklarınızı şenlendireceğiniz restoranlar, hatıralarınıza vücut olacak hediyelik eşyalar, konaklayacak yerler, çarşılar, pazarlar bulabilirsiniz. Hediyelik eşya demişken bu dükkânlardan seramik, nakışlı örtüler, şarap, mastika, uzo, yöreye özgü kekik balı ve tabiki sünger gibi ürünler alabilirsiniz. Adadaki balık restoranlarında daha önce tatmadığınız lezzette kalamar, karides, ahtapot gibi deniz ürünlerini Türkiye’den daha uygun fiyatlara bulmanız mümkün. 

Bahsetmemiz gereken bir diğer köy ise Masouri Köyü. Bu köy, Telendos Adası ile karşı karşıya bakıyor. Kafeleri, barları, şık ve ünlü tavernaları ile adanın turist merkezi burası. Gezginler arasında ün salmış tavernası Aegean Tavern 1989'dan beri turistleri kendine çekiyor. Yemeklerinden övgüyle bahsedilen bu yere mutalaka uğramalısınız. Talep fazla olduğundan önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın. 

Yunan adalarına gelip de o masmavi Ege Denizi’ne girmeden olur mu? Patikalardan, zor ve çetrefilli yollardan müthiş manzaraları izleyerek ulaşacağınız bir çok koy mevcut. Linaria Plajı, Akti Plajı, Emborios Plajı, Masouri Plajı, Vathi Plajı bunlardan sadece birkaçı. Yüzme dışında dalış ve kaya tırmanışı gibi doğa sporlarına da ev sahipliği yapan Kalimnos Adası bir çok dağcıya kapılarını açıyor. Hatta yılın belli dönemlerinde kaya tırmanışı festivali düzenleniyor. 

Turgutreis - Kalimnos feribot bileti ile bu şirin Yunan adasına geldiğinizde hemen merkezde bulunan Kalimnos Arekoloji Müzesi’ni ziyaret etmeden dönmeyin. Müzeye makul bir ücret karşılığı giriliyor. Helenistik dönemden kalma eserler, Delian Apollon Tapınağı'na ait kalıntılar ve adanın tarihi ile ilgili birçok bilgiyi burada bulabilirsiniz. Müzenin Pazartesi, Salı ve Cumartesi günleri ziyarete kapalı olduğunu söylemeden de geçmeyelim. Belirtmemiz gereken bir diğer husus da adaya giriş yapabilmek için Schengen vizesine ihtiyaç olduğu. En az altı ay geçerliliğe sahip bir pasaportunuz ve vizeniz bulunmak zorunda.  Diğer Yunan adalarında olduğu gibi kapıda vize uygulaması malesef bu adada mevcut değil.