• +90 555 817 66 97

Yunan Adalarına Hızlı ve Güvenilir Feribot Bileti Alın

ARA - SEÇ - SATIN AL

Feribot Bileti Bul sizlere feribot seferlerini arama yapıp size uyan en uygun feribot biletini bulmanızı sağlıyoruz. Artık feribot bileti almak için başka bir yere gitmenize gerek yok. İstediğiniz tarihteki feribot seferini arayın, feribot biletinizi en uygun fiyata satın alın.

ARA
SEÇ
SATIN AL

Ayvalık- Feribot Seferleri

Ayvalık-

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

-Ayvalık

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

Ayvalık - Midilli Feribot Bileti
 
Tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atmak için yaz tatilinizi Ayvalık’ta geçirmeye karar verdiyseniz Midilli Adası’nı görmeden evinize dönmeyin deriz.  Web sitemizden alacağınız Ayvalık - Midilli feribot bileti ile bu eşsiz coğrafyanın derinliklerine inebilirsiniz. Bir yandan yemyeşil ve tertemiz ada havasını solurken diğer yandan kendi kültürümüzden de izlere rastlayacağınız tarihî bir tura çıkabilirsiniz.

Ege Denizi’nde bulunan Midilli Adası, Yunanistan’ın Girit ve Rodos’tan sonra üçüncü büyük adası olma özelliğine sahiptir. Yunanca’da Lesvos Adası olarak da anılır. Kelimelerle tarif etmenin oldukça güç olduğu bir doğal güzelliği vardır Midilli’nin. Uçsuz bucaksız yeşilliği ve masmavi denizi ile sizi daha adaya varmadan büyüleyecek. Birbirinden leziz Yunan mezeleri, zeytin ağaçları ile çevrili şirin otelleri, köy kahveleri, tavernaları, her tarza uygun eğlence mekanları, farklı kültürlere ait tarihî eserleri, birbirinden çekici plajları ile Midilli size muhteşem bir ziyafet sunuyor.

Midilli’yi yalnızca yaz aylarında gidebileceğiniz bir yer olarak düşünmeyin. Ayvalık - Midilli feribot bileti ile yaz kış ulaşabileceğiniz bu ada, kış aylarında da canlı ve yaşayan bir nüfusa sahiptir.

Midilli Adası’nda Osmanlı’nın hüküm sürdüğü dönemden izler görmek mümkün. Osmanlı Çarşısı, Türk hamamı, ilk Osmanlı Bankası ve çarşı içerisinde yer alan Yeni Cami ziyaretçilerini bekliyor. Bunların yanı sıra adada bulunan Türk mahallesini de ziyaret ederek  ortak değerleri paylaşmanın heyecanını tadabilirsiniz. Bünyesinde barok tarzın izlerini barındıran Mesagros köy cami de mimarî açıdan önem arz etmektedir. Ayrıca Kaptan-ı Deryâ olarak tanınan ünlü Türk denizci Barbaros Hayreddin Paşa burada doğmuştur.
Azizler Adası olarak da bilinen Midilli’de, Ayvalık - Midilli feribot bileti ile ziyaret edebileceğiniz tarihî mekanlara bir göz atalım. Baş Melek Taksiarhis Manastırı, Meryem Ana Kilisesi, Agios Rafail ve Agiasos Panagia kiliseleri kesinlikle görülmeye değer. Aynı zamanda heybetli ve büyüleyici bir görünüme sahip Molivos Kalesi, Roma döneminden kalan heykelleri içinde barındıran Arkeoloji Müzesi, ilginç doğa olaylarından birinin sergilendiği Midilli Taşlaşmış Orman Müzesi ve Midilli Antik Tiyatrosu da mutlaka ziyaret edilmesi gereken tarihî mekanlardan yalnızca birkaçıdır.

Yaz tatilinizden size kalan ve asla unutamayacağınız bir anı için bu değerli mekana Ayvalık - Midilli feribot bileti ile ulaşabilirsiniz. Web sitemizden seçeceğiniz bilete göre yaklaşık kırk dakika ile bir buçuk saat arasında değişen kısa bir zaman diliminde Ayvalık’tan Midilli’ye ulaşabilirsiniz. Dilerseniz günübirlik ziyaret edebilirsiniz, dilerseniz bu tarihî dokunun içinde yer alan otel ve pansiyonlarda konaklayarak her bir sokağının, caddesinin tadını doya doya çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda Midilli’den diğer Yunan adalarına da geçiş yapabilirsiniz.

Midilli Adası, Yunanistan sınırlarında olduğundan vizesiz giriş imkanı maalesef yok. Midilli’ye girebilmek için Schengen vizenizin olması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Kısa süreli ziyaretler için kullanılan kapıda vize uygulaması ile ilgili detaylı bilgiye web sitemizden ulaşabilirsiniz.