• +90 555 817 66 97

Yunan Adalarına Hızlı ve Güvenilir Feribot Bileti Alın

ARA - SEÇ - SATIN AL

Feribot Bileti Bul sizlere feribot seferlerini arama yapıp size uyan en uygun feribot biletini bulmanızı sağlıyoruz. Artık feribot bileti almak için başka bir yere gitmenize gerek yok. İstediğiniz tarihteki feribot seferini arayın, feribot biletinizi en uygun fiyata satın alın.

ARA
SEÇ
SATIN AL

Bodrum- Feribot Seferleri

Bodrum-

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

-Bodrum

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

Bodrum - Kos Feribot Bileti
 
Tatilinize renk katmak, daha keyifli ve unutulmaz bir hale getirmek için Türkiye’nin tatil cenneti Bodrum’a kadar gelmişken Bodrum - Kos feribot bileti ile doğal güzelliği ve antik çağlardan kalma dokuyu bir arada sunan Kos Adası’na mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Kos Adası, bilindiği gibi Ege Denizi’nde bulunan on iki Yunan adasından biridir. Bodrum’dan keyifli bir deniz yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Kos Adası, web sitemizden alacağınız bir Bodrum - Kos feribot bileti ile yaklaşık bir saat sürmektedir.

Kos Adası’nın Osmanlı döneminde kullanılan ve bugün Türkiye’de bilinen adı İstanköy’dür. Osmanlı’dan bahsetmişken adada yer alan ve Osmanlı’nın hüküm sürdüğü döneme ait tarihî eserlerden de bahsetmek gerekir. Bu eserlerin başlıcaları; Loziya Cami, Germe Cami ve Defterdar Cami olup bunların yanı sıra Osmanlı mimarîsini içinde barındıran hamam ve çeşmeler de bulunmaktadır.

Kos Adası’nda ulaşım çok kolay, araba kiralamaya gerek duymadan adada yer alan toplu taşıma ile yolculuk edebilirsiniz. Adanın merkezinde bulunan mini treni kullanabilirsiniz. Eğer günübirlik gezmeyi planlıyorsanız, Kos merkezinde yer alan turistik ve tarihî yerleri yürüyerek de ziyaret edebilirsiniz. Bakın Kos Adası’nda sizi başka hangi tarihî mekanlar bekliyor;

Kos Adası’ndan bahsederken tıbbın önemli ismi Hipokrat’ı atlamak olmaz. Antik çağ hekimi Hipokrat’ın burada doğduğu ve yaşadığı düşünülür. Adanın simgesi haline gelen ve merkezinde yer alan Hipokrat Ağacı, dünyanın her yerinden gelen turistlerin ilgi odağıdır. İnanışa göre Hipokrat, bu ağacın gölgesinde öğrencilerine ders anlatmıştır. Yine merkeze yakın bir noktada bulunan ve Hipokrat ile ilişkilendirilen Asklepion Harabeleri olarak geçen ören yeri de kesinlikle ziyaret edilmesi gereken tarihî değerlerdendir. Roma Hamamı, Apollon Sunağı, Odeon Amfitiyatrosu, Hipokrat’ın mermer heykelini içinde barındıran Arkeoloji Müzesi de gezilecek mekanlar listenize dahil edilebilecek güzelliktedir. Bunlara ek olarak, adanın liman girişinde yer alan ve 14. yüzyılda Saint Jean şövalyeleri tarafından inşa edilen hisar dikkat çekicidir, Şövalyeler Kalesi adıyla anılır.

Bir turist ve kültür merkezi olan Kos, beyaz badanalı binalarıyla oldukça şirin bir görünüme sahiptir. Konaklayabileceğiniz pek çok oteli, Türk damak zevkine uygun Yunan yemekleri sunan restoranları ve az da olsa gece kulüpleri ile Kos Adası sizi bekliyor.

Kos Adası tertemiz ve dünyaca ünlü plajlarıyla da çok fazla turisti cezbetmektedir. En gözde plajları; Tigaki, Lambi, Psalidi, Marmari, Paradise ve Agios Stafenos plajlarıdır. Paradise Plajı, adanın en popüler plajıdır. Kumu ince, beyaz ve yumuşak, denizi ise adeta bir kristal gibi berraktır.

Gelin, web sitemizden Bodrum - Kos feribot bileti edinerek bu muhteşem adayı ziyaret edin ve eve döndüğünüzde dostlarınızla paylaşabileceğiniz paha biçilemez bir anınız olsun. Biletinizi dilerseniz tek yön, dilerseniz de gidiş dönüş şeklinde satın alabilirsiniz.
Kos Adası, Yunanistan sınırları içerisinde olduğundan burayı ziyaret edebilmek için Schengen vizesine sahip olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Feribot ile geçilen Yunan adalarına kısa süreli vize alınmaktadır.