• +90 555 817 66 97

Yunan Adalarına Hızlı ve Güvenilir Feribot Bileti Alın

ARA - SEÇ - SATIN AL

Feribot Bileti Bul sizlere feribot seferlerini arama yapıp size uyan en uygun feribot biletini bulmanızı sağlıyoruz. Artık feribot bileti almak için başka bir yere gitmenize gerek yok. İstediğiniz tarihteki feribot seferini arayın, feribot biletinizi en uygun fiyata satın alın.

ARA
SEÇ
SATIN AL

Kaş- Feribot Seferleri

Kaş-

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

-Kaş

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

Kaş – Meis Feribot Bileti

 

Yaz tatilinizi Antalya’nın en sakin ve en güzel beldelerinden biri olan Kaş’ta geçiriyorsanız size mutlaka değerlendirmeniz gereken alternatif bir tatil seçeneği sunuyoruz.  Web sitemiz üzerinden satın alabileceğiniz bir Kaş – Meis feribot bileti ile Kaş’tan Meis’e ulaşmak yalnızca yirmi dakika. Üstelik keyifli bir deniz yolculuğu ile. Tabir caizse burnumuzun dibinde yer alan bu Yunan adası, Türkiye kıyılarından sadece iki kilometre uzaklıktadır.

Yunanistan’a bağlı olan bu şirin ada Türkiye’de Kızılhisar adıyla da bilinir. Yunanistan’da resmî adı Megisti’dir. İtalyanlar ise burayı “kırmızı kale” anlamında Castelrosso olarak adlandırmışlardır. Meis Adası, konumu itibariyle Akdeniz’de yer alan ve güçlenen her toplumun dikkatini çekmiştir. Tarihine bakıldığı zaman Türkler de dahil olmak üzere birçok millete ev sahipliği yaptığı görülür. Bunun doğal bir sonucu olarak da adada, her milletten ve farklı kültürlerden izlere rastlamak mümkün.

Meis Adası; Romalılar, Bizanslılar, Saint Jean Şövalyeleri’nden sonra sırasıyla Mısır, Napoli ve 16. yüzyılda Osmanlı Devleti tarafından idare edilmiş. Osmanlı’dan sonra Fransızlar, İtalyanlar ve son olarak Yunanistan’a geçmiştir. Kaş – Meis feribot bileti edinerek yola çıktığınız feribot, Meis limanına yanaşırken kırmızı kubbeli bir cami dikkatinizi çekecek. Osmanlı’nın hüküm sürdüğü dönemden kalan bu cami, Meis’in tarihî koleksiyonuna ev sahipliği yapan bir müze olarak ziyaretçilerini bekliyor.

Meis’te ziyaret edilmesi gereken başlıca mekanlar arasında Arkeoloji Müzesi ve MÖ 4. yüzyıldan günümüze ulaşan, Likya döneminden kalan kral mezarını sayabiliriz. Deniz seviyesinden yaklaşık 30 metre yükseklikte yer alan bu mezara ulaşmak için biraz merdiven çıkmanız gerekecek. Ancak kesinlikle buna değecek bir manzara sizi bekliyor olacak. Meis Adası’nda dikkati çeken bir başka yapı da Saint Jean Şövalyeleri Kalesi. Bu kale, MÖ 4. yüzyıldan kalma kale kalıntılarının üzerine 14. yüzyılda şövalyeler tarafından inşa edilmiştir. Eski kaleden kalan taşlar gün batımında kırmızı olarak göründüğü için kaleye Kırmızı Kale anlamına gelen “Castel Rosso” adı verilmiştir. Bugün, binlerce yıllık tarihi içinde barındıran bu kaleden geriye kalanları görebilirsiniz. Yaklaşık 200 metre yüksekliğindeki kaleden Türkiye’nin nasıl göründüğüne şöyle bir bakın, mavi ve yeşilin birleştiği eşsiz manzaranın tadını çıkarın.

Meis’te yalnızca tarihî değil doğal güzelliklerin de tadını çıkarabilirsiniz. Yüz ölçümü olarak bakıldığında Meis küçük bir adadır. Yaklaşık yarım saat gibi kısa bir sürede tüm sahili boydan boya dolaşabilirsiniz. Her biri ayrı bir fotoğraf malzemesi olan ada sokaklarında ve çarşıda turlayın. Sonrasında berrak, masmavi denizinde yorgunluğunuzu atın.

Web sitemizden alacağınız Kaş- Meis feribot bileti ile bu şirin Yunan adasına çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ancak Meis Adası, Yunanistan sınırları içerisinde olduğundan Schengen vizesine ihtiyacınız olacağını hatırlatmak isteriz.