• +90 555 817 66 97

Yunan Adalarına Hızlı ve Güvenilir Feribot Bileti Alın

ARA - SEÇ - SATIN AL

Feribot Bileti Bul sizlere feribot seferlerini arama yapıp size uyan en uygun feribot biletini bulmanızı sağlıyoruz. Artık feribot bileti almak için başka bir yere gitmenize gerek yok. İstediğiniz tarihteki feribot seferini arayın, feribot biletinizi en uygun fiyata satın alın.

ARA
SEÇ
SATIN AL

Marmaris- Feribot Seferleri

Marmaris-

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

-Marmaris

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

Marmaris – Symi (Simi) Feribot Bileti

 

Bu yaz sezonunu Marmaris’te geçirmeye karar verdiyseniz size asla hayır diyemeyeceğiniz farklı bir tatil seçeneği sunuyoruz. Marmaris – Symi feribot bileti ile eşsiz Yunan adası Symi’ye çok kısa süren bir deniz yolculuğu ile ulaşabilirsiniz. Symi’de bir yandan kültürel ve tarihî bir yolculuğa çıkarken diğer yandan adanın birbirinden güzel koylarında berrak denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Symi Adası; Midilli, Rodos, Kos gibi bilinen meşhur Yunan adalarına oranla yüz ölçümü açısından biraz daha küçüktür. Ancak içinde barındırdığı kültürel ve doğal zenginlikle adeta diğerleri ile yarışır desek yanlış olmaz. Birbirinden şirin pansiyonları, taze ve leziz deniz ürünlerinin sunulduğu restoranları, el değmemiş koyları, sakin ve huzur dolu atmosferi ile Symi Adası sizi bekliyor. Siz de bu yıl tatilinizde bir değişiklik yapmak ve hayatınıza kültürel bir boyut katarak güzel anılar biriktirmek için Marmaris – Symi feribot bileti ile Symi’yi mutlaka ziyaret edin.

Symi Adası’nda sizleri bekleyen tarihî güzelliklere de bir göz atalım. Ziyaret edilmesi gereken ilk eser; limanda sizi karşılayan Mihaliki Balıkçı Heykeli. Bu heykel, balıkçı bir çocuğu simgeler ve adanın yerli heykel sanatçısı Valsamis Kostas tarafından yapılmıştır. Yine aynı heykeltıraşın yaptığı ve Symi’nin sembolü haline gelen Saat Kulesi’ne de uğramadan geçmeyin deriz.  Web sitemizden alabileceğiniz Marmaris – Symi feribot bileti ile tarihin derinliklerine ineceksiniz.

Uğramanız gereken bir başka mekan; 15. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen Archangel Michael Manastırı’dır. Symi Adası’nın oldukça dikkat çekici eserlerinden biri olan manastırın bilinen diğer adı Panormitis Manastırı’dır. Manastırlar bilindiği gibi Hristiyanlık’ın Ortodoks mezhebine ait dinî yapılardır. Bu manastır da denizcilerin koruyucusu olarak kabul edilen Mikail’e ithafen inşa edilmiş ve Yunan denizciler için oldukça kutsal bir mekan haline gelmiştir. Bu gösterişli yapının içerisinde bulunan çan kulesi, barok tarzda inşa edilen en yüksek çan kulesidir. Aynı zamanda manastırın içerisinde Bizans sonrası döneme ait el yazması eserlerin bulunduğu bir kütüphane, iki adet müze, bir galeri ve bir de taverna bulunmaktadır. Kısacası; bu eşsiz mekanı dolaşırken zamanın nasıl geçtiğini fark edemeyeceksiniz.

Adanın en yüksek tepesine inşa edilen meşhur Saint Jean Şövalyeleri Kalesi, 15. yüzyıldan günümüze ulaşmıştır ve Symi Adası’nın kesinlikle görülmesi gereken tarihî değerlerindendir. Agios Emilianos Manastırı, adanın batı kesiminde yer alan ve ince bir geçitle adaya bağlı bir burun üzerine inşa edilmiştir. Bunların dışında kalan ve adaya gelen turistlerin ilgisini fazlasıyla çeken gizemli bir yer daha var; 12 Mağaralar. Yerel halk tarafından yer altı mezarlığı olarak bilinen bu mağaraların, eski dönemlerde resim ve heykel atölyesi olarak kullanıldığı düşünülüyor.

Symi’de görülmeye değer diğer yerler arasında; Yunan, Bizans ve Roma dönemlerine ait arkeolojik eserleri barındıran Symi Arkeoloji Müzesi, İkinci Dünya Savaşı’nda hayatını kaybeden askerler anısına yapılmış Meçhul Asker Anıtı ve Denizcilik Müzesi’ni de sayabiliriz.