• +90 555 817 66 97

Yunan Adalarına Hızlı ve Güvenilir Feribot Bileti Alın

ARA - SEÇ - SATIN AL

Feribot Bileti Bul sizlere feribot seferlerini arama yapıp size uyan en uygun feribot biletini bulmanızı sağlıyoruz. Artık feribot bileti almak için başka bir yere gitmenize gerek yok. İstediğiniz tarihteki feribot seferini arayın, feribot biletinizi en uygun fiyata satın alın.

ARA
SEÇ
SATIN AL

Kos Adası

Kos Adası Türkçe ismiyle İstanköy, Bodrum’un hemen karşısında yer almaktadır. Kos turistik açıdan popüler bir adadır. Yıllık 1 milyon turisti ağırlamaktadır. Adada Türk nüfusu da yoğundur. Türk Mahallesi olan Phili Mahallesi bulunmaktadır.
Kos adasının bir diğer özelliği tıbbın babası olarak kabul edilen Hipokrat’ın burada doğmuş olmasıdır. Ayrıca adanın tam merkezinde bulunan Hipokrat ağacını da Hipokratın diktiğini söylemektedir.
Kos adası gece hayatı açısından da son derece renkkli ve keyiflidir.

Kos Plajları:

Paradise Plajı:

Adanın en ünlü plajıdır. Beyaz kumlu bu plaj, etrafındaki cafelerle oldukça popülerdir

Tamtam Plajı:

Mastichari kasabasının sahilinde yer alan bir plajdır. Kos merkeze yarım saat uzaklıktadır.

Kefalos Plajı:

Beyaz evleri ve tertemiz denizi ile Kefalos bölgesinde yer alır. Karşı kayalıklar da bulunan Agia İoannis manastırına yüzerek ulaşılabilir.

Tigaki plajı:

Kos merkeze 10 km uzaklıkta bulunan bu plaj, bembeyaz kumları ile oldukça geniş bir sahile sahiptir.

Lambi plajı:

Kos merkeze en yakın plajdır. Sahilde büyük bir yel değirmeni yer almaktadır.

Therma plajı:

Plajın hemen yanındaki dağdan denize sürekli sıcak termal su akar. Turistlerin bu termal suyun karıştığı denize ilgisi çok büyüktür. Plaj kos limanına 10 km uzaklıktadır.

Müzeler ve Antik Yapılar

Roma Villası:

Kos merkezde bulunur. Roma ve Hellenistic döneme ait mimari özellikler taşıdığı için önemlidir. Günümüze kadar çok iyi korunmuştur. Mimari planıyla Pompei’deki villalara benzerlik gösterir. Yapının içerisinde korunmuş eşsiz mozaikler yer almaktadır.

Antik Agora:

Adanın kuzeydoğusunda yer almaktadır. Pek çok Roma hamamları, tapınakları ve evler bulunmaktadır. Antik dönemlerde limanda gelen mallar bu pazar bölgesinde satılırdı.Bu dönemlere ait mozaikler ve sütunlar görülmeye değerdir.

Hipograt Ağacı:

Kos merkezde bulunan bu büyük ağacın altında, Hipograt’ın ders verdiğine inanılırmış.

Roma Odeon:

Kos merkezde yer alan 2. Ve 3. yüzyıllarda Romalılar tarafından yapılmıştır. Gösterilerin ve müzikal yarışmalarının yapıldığı bir yer olarak inşa edilmiştir. Ayrıca yerel senatonun toplantı yaptığı bir yerdi.

Kos Arkeoloji Müzesi:

Agora, arkeoloji bölgeleri ve Odeon’dan çıkmış olan Helenistik ve Roma dönemlerine ait eserler sergilenmektedir. Roma Villasından çıkan heykeller de burda segilenmektedirler. İki katlı müze binası 1935 yılında İtalyanlar tarafından inşaa edilmiştir.

Asklepion:

Kos limanına 4 km mesafede yer alan Asklepion, Kos adasının en ünlü arkeolojik kalıntılarına rastlanır. Eski iyileşme ve medikal merkezidir. Sağlık Tanrısı Askelipos’un onuruna MÖ 3. Yüzyılda yapıldığına inanılır. Kos şehir merkezine 5 km mesafede, şehire hakim bir tepe üzerindedir. Apollon Sunağı, Roma Hamamı ve tarihi bir tapınağa ev sahipliği yapmaktadır.

Şövalyeler Kalesi:

Adanın kuzeydoğusunda yer alır. Eski adı Neratzia Kalesi’dir. Eski kale yıkıntılarının üzerine Saint John Şövalyeleri tarafından yapılmıştır. Kos Limanı’nın girişinde yer alır. Hala ayakta duran bir köprü ile ana karaya bağlıdır.