• +90 555 817 66 97

Yunan Adalarına Hızlı ve Güvenilir Feribot Bileti Alın

ARA - SEÇ - SATIN AL

Feribot Bileti Bul sizlere feribot seferlerini arama yapıp size uyan en uygun feribot biletini bulmanızı sağlıyoruz. Artık feribot bileti almak için başka bir yere gitmenize gerek yok. İstediğiniz tarihteki feribot seferini arayın, feribot biletinizi en uygun fiyata satın alın.

ARA
SEÇ
SATIN AL

Midilli Adası

Midilli Adası (Lesvos)

Bu yazımız da sizlere bir Yunan yerel rakısı olan Uzo’nun (ouzo) başkenti Midilli’den bahsedeceğiz. “Midilli adası nerede dir ?  Midilli adasına feribotla ulaşım nasıldır, vize gerekli midir?” bilgilerini vermeye çalışacağız.

Midilli Yunanistan’ın Girit  ve Rodos’tan sonra en büyük üçüncü adasıdır . Başkenti Mytilene’dir. Bizler adayı her ne kadar Midilli olarak adlandırsak da , adanın beynelmilel ismi Lesvos ’dur. (Lesvos & Lesbos)

Lesvos ismi ise Ünlü yunan şairi Midili doğumlu Sappho’dan gelmektedir. Isim, Lesvos’lu anlamına gelen lezbiyen kelimesinden gelmektedir.

Midilli Adası Hakkında BilgiLesvos Adası hakkında bilgi

Yunanistan’da yer alan en büyük 3. ada midilli adasıdır.  Diğer adı Lesvos adası olan bu ada görmeye değer harikalardan biridir. Midilli adası ülkemizde Ayvalık beldesine yakındır. Osmanlılar için önemli bir isim olan Barboros Hayrettin paşa bu adada doğmuştur. Midilli gezmesi son derece keyifli ama oldukça büyük bir ada. Bir kaç günde adayı baştan aşağı gezmeniz pek de mümkün olmayabilir. Onun yerine adanın en gözde yerlerini gezmeyi tercih edebilirsiniz. Bu arada adayı gezmek için adada küçük bir araç kiralayabilirsiniz. Kendi arabamı adaya götürmek isterim derseniz de feribotlarla aracınızı adaya götürebiliyorsunuz elbette bunun için ciddi paralar ödemeniz gerekir. Eğer adada güzel bir tatil geçrmek istiyorsanuz ve dolu dolu yaşamak istiyorsanız imkanınız varsa en az 5 gün buraya ayırın derim.

Midilli adasına ulaşım

Midilli adasına ulaşım basit bir deniz yolculuğu ile yapılıyor. Ada Türkiye’de en çok Ayvalık ilçesine yakın olduğu için ulaşım buradan sağlanıyor. Ayvalıktan kalkan feribotlarla Lesvos yani midilli adasına ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Midilli adası ile Ayvalık kaç saat sürüyor

Ayvalıktan midilliye doğru hareket eden bu feribotlar ortalama 1 saat 20 dakikalık bir yolculuk sonrası sizi adaya ulaştırıyor.