• +90 555 817 66 97

Yunan Adalarına Hızlı ve Güvenilir Feribot Bileti Alın

ARA - SEÇ - SATIN AL

Feribot Bileti Bul sizlere feribot seferlerini arama yapıp size uyan en uygun feribot biletini bulmanızı sağlıyoruz. Artık feribot bileti almak için başka bir yere gitmenize gerek yok. İstediğiniz tarihteki feribot seferini arayın, feribot biletinizi en uygun fiyata satın alın.

ARA
SEÇ
SATIN AL

Turgutreis- Feribot Seferleri

Turgutreis-

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

-Turgutreis

Güzergah
Güzergah
Sefer Tarihi
Sefer Tarihi
Kalkış
Kalkış
Varış
Varış
Gemi Tipi
Gemi Tipi
Firma
Firma

Bu yılın yorgunluğunu atmak için Bodrum’un en güzel yerleşim yeri olan Turgutreis’te bulunuyorsanız işte size asla hayır diyemeyeceğiniz bir tatil alternatifi. Web sitemizden alabileceğiniz Turgutreis – Kos feribot bileti ile yarım saat gibi kısa bir zaman diliminde tatilinize muhteşem Yunan adası Kos’ta devam edebilirsiniz. Hem içinde barındırdığı doğa harikalarıyla hem de tarihî zenginliği ile size mükemmel bir deneyim yaşatacak olan Kos, bakalım ziyaretçilerine başka neler sunuyor.

Kos Adası, Ege Denizi’nde yer alan on iki Yunan adasından biridir ve Türkler arasında İstanköy olarak da bilinir. Tarihte uzun süre Osmanlı Devleti tarafından yönetilen İstanköy, Osmanlı’dan da bolca iz barındırır. Dolayısıyla adada dolaşırken hiç yabancılık çekmeyeceksiniz, kendi kültürümüze ait eserler göreceksiniz. Loziya Cami, Germe Cami, Defterdar Cami ve aynı zamanda Osmanlı mimarîsini içinde barındıran hamam ve çeşmelere de rastlayacaksınız. Gelin Turgutreis – Kos feribot bileti ile hayatınıza kültürel bir boyut kazandırın. Aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte adada yer alan antik kentleri gezerken tarihin büyüleyici havasını hissedin.

Feribotunuz limana yanaşırken ilk dikkatinizi çeken; Kos Adası’nın birbirinden şirin beyaz badanalı evleri olacaktır. İçinizi ısıtacak güzellikteki bu evler sizi karşılıyor olacak. Turgutreis – Kos feribot bileti ile Kos Adası’nı dilerseniz günübirlik ziyaret edebilirsiniz. Her bütçeye uygun özellikte olan konaklayabileceğiniz pek çok otel seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Çoğu Türkçe konuşan otel ve pansiyon personelleri oldukça rahat etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca taze deniz ürünleri, eşsiz mezeleriyle Yunan mutfağı sunan restoranlar da size tanıdık gelecek lezzetlerin kapılarını açıyor olacak.

Kos Adası’nın tarihi de çok eski çağlara dayanır. “Tıbbın babası” olarak tabir edilen Hipokrat’ın burada doğduğu ve yaşadığı düşünülür. Öyle ki adanın merkezinde yer alan Hipokrat Ağacı, adaya gelen turistlerin uğrak yeridir. Hipokrat’ın öğrencilerine bu ağacın gölgesinde ders anlattığına inanılır. Adanın simgesi haline gelen bu ağacı siz de görülmesi gereken mekanlar listenize ekleyin. Yine adanın merkezine yakın bir konumda bulunan Asklepion Harabeleri de kesinlikle görülmeye değer. Oldukça eski dönemlerden günümüze ulaşan bu ören yeri Hipokrat ile ilişkilendirilir. Yine Hipokrat’ın mermerden yapılmış bir heykelinin bulunduğu Arkeoloji Müzesi, Roma Hamamı, Apollon Sunağı, Odeon Amfitiyatrosu da görülmeye değer zenginliktedir. Bunlara ek olarak, adanın girişinde bulunan ve 14. yüzyılda Saint Jean Şövalyeleri tarafından inşa edilen hisar oldukça dikkat çekicidir, Şövalyeler Kalesi olarak da anılır.

Kos Adası, dünyaca ünlü plajlarıyla da çok fazla turisti cezbetmektedir. En gözde plajları arasında; Tigaki, Lambi, Psalidi, Marmari, Paradise ve Agios Stafenos plajları sayılabilir. Paradise Plajı, adanın en popüler plajıdır. Kumu ince, beyaz ve yumuşak, denizi ise adeta bir kristal gibi berraktır. Kos Adası, Yunanistan sınırları içerisinde olduğundan burayı ziyaret edebilmek için Schengen vizesine sahip olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.